کنکور گرافیک

کنکور گرافیک کاردانی و کارشناسی
0 10,715
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

دانش آموزانی که در هنرستان و رشته گرافیک مشغول به تحصیل هستند می توانند در دو مقطع کاردانی (فوق دیپلم) و کارشناسی (لیسانس) در کنکور هنر سراسری ۱۴۰۱ شرکت نمایند.

کنکور کاردانی گرافیک

در سال 1400 اطلاعیه که از سوی سازمان سنجش منتشر شد، گویای این مطلب بود که پذیرش در رشته کاردانی گرافیک، از این پس بدون آزمون و با شرط معدل خواهد بود. به این صورت که اگر شما دانش آموز یا دانش آموخته رشته گرافیک در هنرستان هستید و قصد ادامه تحصیل در رشته گرافیک در مقطع کاردانی را دارید، بدون کنکور و با شرط معدل می توانید وارد دانشگاه شود و نیازی به شرکت در کنکور گرافیک که به شکل سابق از طریق سازمان سنجش برگذار می شد را ندارید.

البته لازم به ذکر است که علاوه بر شرط معدل 3 سال هنرستان، داوطلب می بایست در آزمون عملی کنکور هنر گرافیک حتما شرکت کند. در مقطع کاردانی یا همان فوق دیپلم این رشته تحت عنوان گرافیک ارایه می شود.

بنابراین:

در سال 1400 و 1401 و احتمالا سال های بعد، پذیرش در رشته کاردانی گرافیک، به صورت بدون آزمون و با شرط معدل انجام می شود.

ضریب دروس و بودجه بندی کنکور کاردانی گرافیک

در ادامه جدول ضرایب دروس کنکور گرافیک مطابق با آخرین تغییرات پیش از حذف این کنکور ارائه شده است:

ضرایب و بودجه بندی دروس رشته گرافیک در کنکور کاردانی فنی و حرفه ای
نام درس ضریب تعداد سؤالات

دروس عمومی

زبان خارجی 1 و 2 3 40
فارسی 3
عربی 3
تعلیمات دینی 3

دروس شایستگی پایه

ریاضی 1 و 2 6 35
فیزیک
شیمی

دروس شایستگی غیرفنی

الزامات محیط کار 3 20
مدیریت تولید
کارگاه نوآوری و کار آفرینی
اخلاق حرفه ای

دروس شایستگی فنی

مبانی هنر های تجسمی 12 65
تاریخ هنر ایران
تاریخ هنر جهان
طراحی 1 و 2
عکاسی 1 و 2
پایه و اصول صفحه آرایی
خط در گرافیک
مبانی تصویر سازی

منابع درسی کنکور گرافیک کاردانی

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش در سال 1400 منابع درسی معتبر جهت کنکور رشته گرافیک به شرح زیر می باشد:

منابع درسی کنکور کاردانی فنی و حرفه ای گرافیک

دروس عمومی دروس پایه دروس شایستگی فنی دروس شایستگی غیرفنی
زبان و ادبیات فارسی

فرهنگ و معارف اسلامی

زبان عربی

زبان انگلیسی

ریاضی 1 و 2

فیزیک

شیمی

مبانی هنر های تجسمی

تاریخ هنر ایران

تاریخ هنر جهان

طراحی 1 و 2

عکاسی 1 و 2

پایه و اصول صفحه آرایی

خط در گرافیک

مبانی تصویر سازی

الزامات محیط کار

خط در گرافیک

مبانی تصویر سازی

کنکور گرافیک در مقطع کارشناسی

۱ – نقاشی
۲ – ارتباط تصویری

در ادامه ی مقاله برای شما تفاوت این دو شاخه را مشخص می کنیم:

آکادمی تخصصی کنکور هنر آرته آمادگی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی کنکور گرافیک می باشد.
همچنین شما می توانید از طریق سامانه تلفن گویای آکادمی آرته با کارشناسان ما ارتباط مستقیم بر قرار کرده و از اطلاعات پایه بصورت کاملا رایگان برخوردار شوید.

تکنیک های رشته ی نقاشی

در رشته ی نقاشی ابتدا شما تکنیک های استفاده از ابزار های رنگی را یاد می گیرید، و کار ها بطور کاملا دستی انجام می شود، بطور مثال:

  • تکنیک های رنگ روغن
  • سیاه قلم
  • آب رنگ

بازار کار این رشته می تواند بصورت فروش آثار تولید شده باشد یا می توانید در حوزه ی آموزش در موسسات آزاد و خصوصی بپردازید.
همچنین می توانید در سایت های معتبر جهانی بطور مثال سایت www.pinterest.com درآمد دلاری کسب نمایید .

رشته ی ارتباط تصویری گرافیک

رشته ی ارتباط تصویری گرافیک به سبک رایانه یا کامپیوتری می باشد.

در این رشته تمرکز اصلی شما بر روی طراحی لوگو و نماد های تبلیغاتی، جلد مجلات و کتاب ها و تصویر سازی کتاب های کودکان و .. خواهد بود.

در این رشته نیز می توانید در زمینه ی آموزش در موسسات آزاد مشغول شوید.

این دو شاخه هم دارای کنکور عملی و هم دارای کنکور کتبی می باشند.

ضرایب کنکور عملی برای این رشته ۴ می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.