آزمون عملی کنکور هنر

0 584
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

هدف از کنکور عملی

کنکور عملی در واقع نشان دهنده ی توانایی و پتانسیل درکار عملی داوطلبانی می باشد که در کنکور هنر سراسری شرکت کرده اند.
کنکور عملی توسط داورانی متخصص برگزار می شود تا مشخص شود هر کدام از داوطلبان، در زمینه ی رشته ی هنری که انتخاب کرده اند چقدر توانایی دارند و توسط داوران حاضر در آزمون یک امتیاز مشخص برای ایشان مشخص می گردد. که در صورت کسب امتیاز ئایین امکان قبولی فرد در دانشگاه کاهش می یابد.
بعضی از آزمون های کنکور عملی هنر بطور ارتباط مستقیم با داور می باشد، و در حضور مستقیم داور برگزار می شود، و در بعضی رشته ها بایستی در جلسه حاضر شوید کار را اجرا کنید و بعدا توسط داور ها بررسی می شود و شما دیدار مستقیم با داور مربوط ندارید.

 

آزمون مستقیم

 1. بازیگری
 2. ادبیات نمایشی
 3. طراحی صحنه
 4. نمایش عروسکی
 5. مجسمه سازی
 6. سینما
 7. عکاسی
 8. نوازندگی ساز ایرانی
 9. نوازندگی ساز جهانی
 10. آهنگسازی

آزمون غیر مستقیم

 1. ارتباط تصویری
 2. گرافیک
 3. دبیری هنر شامل آموزش ارتباط تصویری و آموزش هنر
 4. نقاشی
 5. طراحی صنعتی
 6. طراحی لباس
 7. طراحی پارچه
 8. نگار گری

جواب کنکور عملی همراه با جواب نهایی قبولی دانشگاه در کارنامه سبز درج می گردد و میزان نمره بندی کنکور عملی از صفر تا صد می باشد.

شرکت در آزمون عملی اجباری است و در صورت عدم شرکت هنر جو در این مرحله از کنکور قبولی او در دانشگاه های دولتی و پذیرش بر اساس کنکور سراسری غیر ممکن است.

 

آکادمی آرته از بهترین برگزار کننده کلاس های آنلاین آمادگی کنکور عملی هنر است که سالانه هنرجوهای زیادی از سراسر کشور با شرکت در کلاس ها می توانند رتبه صد از صد را کسب کنند و در دانشگاه نیز قبول شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر همواره می توانید با تلفن گویای آکادمی آرته تماس حاصل فرمایید تا مشاوران متخصص ما در امور پشتیبانی تحصیلی برای شرکت در کلاس های آمادگی کنکور عملی هنر در تمامی رشته ها کمک رسان شما باشند.

 

 

ضرایب کنکور عملی

ضریب کنکور عملی در همه رشته های گروه هنر دوازده می باشد . بر اساس مصوبات جدید کنکور عملی نسبت به سال های قبل دارای اهمیت بیشتری شده و اساس پذیرش دانشجو بر اساس بلد بودن کار عملی می باشد. لذا دانش آموزان و هنرجویان هدفمند باید با شرکت در کلاس های عملی و تمرین مداوم مهارت خود را افزایش دهند تا قبولی خود را تضمین کنند . دقت کنید که کنکور عملی به اندازه کنکور عملی ارزشمند و مهم است .

کنکور عملی بطور مستقیم بر کنکور کتبی تاثیر می گذارد، و داوطلبان توجه داشته باشند که برای قبولی در دانشگاه های مطرح کشور بایستی در هر دو کنکور نمره ی خوبی بگیرند.

در نظر داشته باشید دانشگاه های آزاد و علمی کاربردی که پذیرش انها بر اساس سوابق تحصیلی می باشند ، دارای کنکور عملی نیستند.
کنکور عملی هنر معمولا حدود ۲۰ روز تا یک ماه بعد از کنکور کتبی برگزار می شود، مگر شرایط خاصی اتفاق بیفتد بطور مثال وجود پندمی ویروس کووید باعث تغییر در سیستم برگزاری کنکور عملی هنر در سال ۱۴۰۰ شد.

 

مکان برگزاری کنکور عملی بعضی از رشته ها در تهران و بعضی دیگر نیز در مراکز استان ها برگزار می شود.

 

کنکور عملی در تهران

رشته های

 • بازیگری
 • ادبیات نمایشی
 • سینما
 • نمایش عروسکی
 • مجسمه سازی
 • نوازندگی ساز جهانی
 • نوازندگی ساز ایرانی
 • آهنگسازی
 • طراحی صحنه
 • عکاسی

کنکور عملی در مراکز استان ها

رشته های

 • ارتباط تصویری
 • گرافیک
 • نقاشی
 • دبیری هنر شامل رشته های آموزش ارتباط تصویری و آموزش هنر
 • طراحی پارچه
 • طراحی لباس
 • طراحی صنعتی
 • نگارگری

 

کنکور هنر سراسری شناور می باشد اینطور که همه ی گروه های آزمایشی دیگر در کنار رشته تخصصی نظیر رشته های انسانی ، تجربی ، ریاضی می توانند در این کنکور هم شرکت نمایند.

یکی از دلایل برگزاری کنکور عملی برای تفکیک هنرمندان از بقیه ی افراد می باشد.

دانش آموزانی که از رشته های علوم تجربی ، ریاضی ،  انسانی و فنی وارد هنر می شوند باید در مهارت عملی قوی باشند تا در دانشگاه های هنر پذیرش شوند.

داوطلبان در نظر داشته باشند که همواره نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری اقدام نمایند، شما می توانید در سایت سازمان سنجش نسبت به این مورد اقدام نمایید.

شرکت کنندگان گرامی در نظر داشته باشند برای شرکت در آزمون عملی کنکور هنر هزینه ای تحت عنوان ‘’ هزینه آزمون کنکور عملی ‘’  بایستی به سازمان سنجش پرداخت کنند و کارت ورود به جلسه آزمون دریافت کنند.
این هزینه را می توانند همزمان با توزیع کارت ورود به جلسه کنکور سراسری پرداخت نمایند، این هزینه برای یک رشته ۱۵۰ هزار تومان می باشد.

به طور معمول هر شرکت کننده مجاز است فقط در دو ازمون عملی شرکت کند .

مثال شما می تواند در کنکور عملی نوازندگی ساز جهانی و بازیگری شرکت کنید .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.