کنکور سراسری هنر 1402

2 607
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

برای شرکت در کنکور سراسری هنر باید پس از ثبت نام در گروه آزمایشی هنر و تکمیل فرم اینترنتی، خود را برای کنکور هنر آماده کنید و روی برنامه ای درست و سازمان یافته شده پیش بروید تا موفقیت خود را رقم بزنید. از سوی سازمان سنجش، امکان تحصیل در رشته محل های با آزمون دانشگاه های سراسری اعم از روزانه، نوبت دوم (شبانه ) پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد در رشته های هنر فراهم آمده است. در این مطلب هرآنچه که در رابطه با کنکور هنر باید بدانید را با شما در میان میگذاریم. با آرته همراه باشید!

گروه آزمایشی هنر جزو رشته های شناور محسوب می شود و داوطلب می تواند با داشتن دیپلم تجربی، ریاضی، انسانی و حتی زبان در این کنکور شرکت کند و نیازی به یکسان بودن مدرک دیپلم با رشته دانشگاهی نیست. داوطلبانی که دارای مدرک کاردانی ( فوق دیپلم ) نیز هستند، می توانند در کنکور هنر شرکت کنند.

شرایط قبولی در کنکور هنر بر خلاف تصور عموم کاری سخت و دشوار است زیرا تنوع رشته ها محدود، ظرفیت دانشگاه ها و تعدادشان بسیار اندک است که این موضوع قبولی در کنکور هنر را برای دانش آموز بسیار سخت می کند و نیاز است تا دانش آموز با برنامه ای درست و دقیق پیش برود تا بتواند به دانشگاه ورود کند.

بعضی از رشته های کنکور هنر علاوه بر آزمون کتبی، دارای آزمون عملی نیز هستند. از رشته های پر متقاضی این گروه آزمایشی می توان به سینما، بازیگری، عکاسی، گرافیک و طراحی لباس اشاره کرد .

شرایط ثبت نام در کنکور هنر 1402

 

ثبت نام در کنکور هنر 1402

معرفی رشته های کنکور سراسری هنر 1402

کنکور هنر دارای پنج زیر گروه است که رشته های هنر در این پنج زیر گروه تقسیم می شوند و ضریب هر زیرگروه با زیر گروه دیگر متفاوت است .

امتحان عملی برای رشته های متمرکز با شرایط خاص نیز دارای ضرایب متفاوتی هستند .

زیرگروه‌های آزمایشی مجموعه رشته‌هایی که دروس امتحانی آن‌ها دارای ضرایب یکسان می‌باشند
زیرگروه 1 ارتباط تصویری ، چاپ، صنایع دستی ، طراحی پارچه، طراحی لباس، عکاسی ، کاردانی آموزش‌ هنرهای تجسمی، کاردانی علمی‌‌کاربردی عکاسی خبری ، کاردانی علمی‌کاربردی فرش دستباف ، کاردانی علمی‌کاربردی گرافیک، کاردانی هنرهای تجسمی، کارشناسی فرش، کتابت و نگارگری ، مجسمه‌سازی، نقاشی، هنرهای تجسمی ،صنایع دستی ، هنرهای صناعی .
زیرگروه 2 باستان‌شناسی، طراحی صنعتی، کاردانی علمی‌کاربردی طراحی صنعتی ، مدیریت فرهنگی‌ هنری ، مرمت و احیای بناهای تاریخی ، هنر اسلامی.
زیرگروه 3 کاردانی باستان‌شناسی ، کاردانی حفاظت و مرمت آثار تاریخی ، کاردانی حفاظت و مرمت بناهای تاریخی ، کاردانی راهنمای موز‌ه‌ ها و بنا های تاریخی ، کاردانی موزه‌داری ، مردم‌ شناسی ، مرمت آثار تاریخی ، موزه‌داری .
زیرگروه 4 تلویزیون و هنرهای دیجیتالی ، تولید سیما ، سینما ، کاردانی هنرهای نمایشی ، کارگردانی تلویزیون ، نمایش .
زیرگروه 5 موسیقی نظامی ، نوازندگی موسیقی ایران ، نوازندگی موسیقی جهانی .

آزمون عملی کنکور هنر

رشته های کنکور سراسری هنر به دو دسته رشته های متمرکز و رشته های متمرکز با شرایط خاص تقسیم می شوند.

رشته های متمرکز؛ رشته هایی هستند قبولی داوطلب در دانشگاه صرفا بر اساس رتبه آزمون کتبی صورت می گیرد و آزمون عملی ندارد.
این رشته ها شامل موارد زیر می باشد:
سینما، صنایع دستی، چاپ، مرمت آثار تاریخی، مرمت بناهای تاریخی، باستان شناسی، موزه، هنر های صناعی، هنر اسلامی، فرش.
رشته های متمرکز با شرایط خاص؛ رشته هایی هستند که داوطلب علاوه بر شرکت در کنکور کتبی باید در کنکور عملی هم شرکت کنند و قبولی داوطلب بر اساس شرکت در هر دو آزمون کتبی و عملی خواهد بود. شرکت در آزمون عملی برای این رشته ها اجبار است در صورت عدم شرکت در آزمون عملی قبولی در دانشگاه ممکن نخواهد بود.

رشته های دارای کنکور عملی عبارتند از: بازیگری، ادبیات نمایشی، نمایش عروسکی، موسیقی، نقاشی، گرافیک، ارتباط تصویری، هنر های تجسمی، طراحی پارچه، طراحی لباس .

داوطلبان برای شرکت در آزمون عملی هنر باید در موعد مقرر از طریق سایت رسمی سازمان سنجش اقدام نموده و مبلغ 150000 ریال ( مبلغ ذکر شده مربوط به کنکور 1400 است) را برای ثبت نام واریز کنند.

آزمون عملی رشته های تحصیلی ادبیات نمایشی، مجسمه سازی، موسیقی ایرانی و جهانی، كتابت و نگارگری، آهنگسازی، بازیگری ( كارگردانی )، طراحی صحنه، نمایش عروسكی و عكاسی منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد. و آزمون عملی دیگر رشته ها در مراکز استان های کشور برگزار می شود.

سوالات عمومی و تخصصی کنکور سراسری هنر 1402

سوالات عمومی کنکور سراسری هنر 1402 از دروس ادبیات فارسی، زبان عربی، معارف اسلامی (دین و زندگی) و زبان خارجی طرح می شوند.

مواد آزمون عمومی و ضرایب آن برای تمامی گروه های آزمایشی در کنکور 1402 به شکل زیر است :

مواد آزمون ضرایب
زبان و ادبیات فارسی 4
زبان عربی 2
فرهنگ و معارف اسلامی 3
زبان خارجه 2

اگر داوطلب اقلیت های مذهبی قصد پاسخ دهی به سوالات معارف غیر اسلام ( کلیمی، زرتشتی و مسیحی ) به جای معارف اسلامی (دین و زندگی) را دارد، می توانند با علامت زدن گزینه مربوط به آن در هنگام ثبت نام اینترنتی، به سوالات آن پاسخ دهد.

داوطلبان کنکور 1402 می توانند در حین ثبت نام اینترنتی، یکی از زبان های روسی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی را به جای زبان انگلیسی انتخاب کنند و مانعی ندارد. این زبان باید با زبان درس اختصاصی یکی باشد.

تعداد سوالات کنکور هنر 1400 و زمان لازم جهت پاسخگویی به سوالات

به روال سالهای قبل دفترچه سوالات عمومی کنکور هنر 1400 نیز شامل 100 تست 4 گزینه ای و مدت زمان پاسخگویی به سوالات عمومی 75 دقیقه بود.

اطلاعات دفترچه عمومی کنکور سراسری هنر 1400
نام درس شماره سوالات مدت زمان پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی 1 تا 25 18 دقیقه
زبان عربی 26 تا 50 20 دقیقه
فرهنگ و معارف اسلامی 51 تا 75 17 دقیقه
زبان انگلیسی 76 تا 100 20 دقیقه

دفترچه اختصاصی شامل 160 تست 4 گزینه ای می باشد. مدت زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه 165 دقیقه می باشد.

اطلاعات دفترچه اختصاصی کنکور سراسری هنر 1400
نام درس شماره سوالات مدت زمان پاسخگویی
درک عمومی هنر 101 تا 130 25 دقیقه
درک عمومی ریاضی – فیزیک 131 تا 160 40 دقیقه
ترسیم فنی 161 تا 180 26 دقیقه
خلاقیت تصویری و تجسمی 181 تا 200 24 دقیقه
خلاقیت نمایشی 201 تا 220 13 دقیقه
خلاقیت موسیقی 221 تا 240 20 دقیقه
خواص مواد 241 تا 260 17 دقیقه

در کل 260 تست در کنکور سراسری هنر 1400 وجود دارد و مدت زمان کل کنکور 4 ساعت می باشد. نکته قابل توجه این است که به ازای هر 3 جواب ناصحیح یک جواب صحیح از بین می رود. و بعد سپری شدن مدت زمان سوالات عمومی، دفترچه های عمومی را جمع آوری کرده و از دسترس دانش آموز خارج می کنند تا سوالات تخصصی را پخش کنند.

دانش آموزان باید مهارت و سرعت عمل خود را بالا ببرند تا بتوانند در مدت زمان کوتاه به سوالات عمومی جواب بدهند. لذا بررسی های مختلف درباره سوالات کنکور سراسری هنر در سال گذشته نشان می دهد که سوالات نسبت به سال های قبل مفهومی تر شده است. این به آن مفهوم است که داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیازمند مطالعه دقیق تر و برنامه ریزی صحیح برای قبول شدن در کنکور هستند. مشاورین مجرب و معتبر آکادمی آرته می توانند در بالا بردن این توانایی به شما دانش آموزان کمک کنند.

ضرایب دروس کنکور سراسری هنر 1402

مواد آزمون اختصاصی و ضرایب آن برای گروه آزمایشی هنر در کنکور 1400

ضرایب دروس به تفکیک زیرگروههای آزمایشی
مواد امتحانی زیرگروه 1 زیرگروه 2 زیرگروه 3 زیرگروه 4 زیرگروه 5
 درک عمومی هنر 4 3 3 3 3
 درک عمومی ریاضی- فیزیک 1 3 1 1 1
 ترسیم فنی 1 2 2 1 1
 خلاقیت تصویری و تجسمی 4 4 2 2 1
 خلاقیت نمایشی 1 1 1 4 1
 خلاقیت موسیقی 1 1 1 1 4
خواص مواد 1 1 1 1 1

 

ضرایب امتحان عملی برای رشته‌های متمرکز با شرایط خاص گرایش هنر
نام رشته ضرایب
ارتباط تصویری، نقاشی، هنرهای تجسمی و طراحی پارچه و طراحی لباس 4
مجسمه‌سازی 4
طراحی صنعتی 4
نمایش 4
ساز ایرانی، ساز جهانی و موسیقی نظامی 6
آهنگسازی 4

برنامه ریزی کنکور هنر 1402

داوطلبان باید بعد از آشنایی با منابع کنکور سراسری هنر نسبت به برنامه ریزی صحیح اقدام کنند و با پشتکار در راه رسیدن به هدف خود تلاش کنند. اگر دانش آموز سال سوم دبیرستان هستید که این مقاله را مطالعه می کنید نباید از تاثیر معدل در کنکور غافل شوید.

هرچند تاثیر معدل در کنکور به صورت تاثیر مثبت و قطعی می باشد. به داوطلبانی که قصد برنامه ریزی اصولی دارند، توصیه می شود با مشاوران تخصصی کنکور هنر آرته از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی در ارتباط باشند تا بتوانند نحوه مطالعه صحیح کنکور سراسری را از طریق یک برنامه ریزی صحیح بیاموزند.

کارشناسان مرکز مشاوره تخصصی کنکور هنر آرته، آماده اند تا پاسخگوی تمامی سوالات شما در خصوص کنکور هنر 1402 باشند. شما می توانید از طریق سیستم تلفنی آکادمی تخصصی کنکور هنر آرته با کارشناسان مجرب این مرکز در ارتباط باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. خدیجه می گوید

  سلام. در خصوص آزمون عملی کنکور هنر سوال داشتم. ممنوم میشم راهنمایی کنید.

  1. آکادمی آرته می گوید

   سلام و خوش آمدید
   در رابط به کنکور عملی بازیگری ۱۴۰۲ میتونید با شماره آکادمی آرته در تماس باشید
   همچنین این شماره داری واتساپ هستش
   ۰۲۱۹۱۰۱۵۴۲۴

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.