کنکور عملی سینما

2 2,717
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

رشته سینما یکی از پرطرفدار ترین رشته های کنکور سراسری هنر می باشد که سالانه افراد زیادی از هنرستان و حتی رشته های نظری ، نظیر تجربی ، انسانی ، ریاضی و فنی را مجذوب خود می کند .  دانش آموزان زیادی می خواهند وارد دنیای سینما بشوند و قطعا تحصیل در دانشگاه یکی از بهترین راه های ورود به این رشته است . زیرا شما با کسب اطلاعات و تحصیلات آکادمیک می توانید به یک کارگردان معروف و محبوب که سواد فیلم سازی بالایی دارد تبدیل شوید .

البته رشته سینما فقط به کارگردانی خطم نمی شود . در ادامه گرایش های دیگر این رشته را هم برای شما توضیح می دهیم .

 

حضور در آزمون عملی سینما اجبار است ؟

شما برای قبولی در رشته سینما باید علاوه بر شرکت در آزمون کتبی ، در آزمون عملی نیز شرکت کنید .آزمون عملی سینما دارای ضریب 12 است . این رشته در سالهای گذشته متمرکز بوده و دارای کنکور عملی نبوده است . اما از سال 1402 داوطلبین باید در آزمون عملی هم شرکت نمایند.

در صورت عدم حضور در آزمون عملی قبولی شما در دانشگاه های دولتی و غیر انتفاعی که پذیرش آنها بر اساس آزمون سراسری می باشد غیر ممکن است .نظیر دانشگاه هنر تهران ، دانشگاه دامغان  و دانشگاه سوره تهران

رشته سینما دارای گرایش است ؟

رشته سینما در مقطع کارشناسی دارای 4 گرایش است شامل :

 • کارگردانی ( در نهایت شما به ساخت فیلم ها و کارگردانی کردن آن می پردازید)
 • فیلم برداری ( فیلم برداری فیلم های سینمایی به عهده شماست )
 • فیلمنامه نویسی ( نوشتن سناریو و داستان فیلم ها را انجام می دهید)
 • تدوین ( به میکس و مونتاژ فیلم مشغول می شوید . همچنین با پویا نمایی اشنا می شوید)

شما با ورود به رشته سینما می توانید یکی از گرایش های بالا را انتخاب کنید  و تخصصی روی آن متمرکز شوید.

آزمون عملی سینما چگونه است ؟

آزمون عملی سینما شامل چند بخش است که به تفکیک هر بخش برای شما توضیح داده می شود .

این آزمون بر اساس مصاحبه مستقیم با داور انجام می شود . شما در جلسه آزمون با پیشکسوتان این رشته ملاقات می کنید و آنها شما را ارزیابی می کنند .

در بدو ورود شما به جلسه آزمون ، برگه ای به شما داده می شود و باید اطلاعات شخصی خود را در آن برگه وارد کنید نظیر نام نام خانوادگی ، رتبه کنکور کتبی ، نوع سهمیه در کنکور و…

بخش دیگراین برگه سوالات و فعالیت های شما را در راستای رشته سینما بررسی میکنید .

سوالاتی نظیر ، آخرین کتاب هایی که خوانده اید ، آخرین فیلم ها و نمایش هایی که مشاهده کرده اید .همچنین  اگر دستی در هنر های دیگر دارید می توانید قید کنید مانند نقاشی ، موسیقی ، مجسمه سازی.

 

نکته مهم در جلسه آزمون عملی سینما

دقت کنید که صداقت شما در پاسخگویی به سوالات بسیار مهم است . هرگز سعی نکنید خودتان را فعال تر و پویا تر از آنچه که بوده اید نشان دهید. زیرا از شما میخواهند تا به تحلیل گفته های خود به طور اصولی بپردازید . چگونه؟ به فرض مثال شما فیلم های کارگردان ایرانی داریوش مهرجویی را در برگه خود قید کرده اید . حال بایدبتوانید به سوالات داوران حول محور آن فیلم پاسخ دهید .

 

 

سوالات آنان می تواند در راستای چهار گرایشی که بالا تر نام بردیم باشد یعنی : کارگردانی فیلم ، فیلم برداری ، تدوین و فیلم نامه نویسی پاسخگو باشید .

اطلاعات شما در مورد تاریخ سینمای ایران و جهان اهمیت بسیاری دارد . باید کارگردان های معروف و سبک های سینمایی را خوب بشناسید .

دانش شما در رابطه با فیلم برداری ، شات های سینمایی حرکت و زوایای دوربین ، نور پردازی و صدا برداری هم ممکن است بررسی شود.

در بحث تدوین باید با اصول آن و شناخت نرم افزار هایی مانند پریمیر و افتر افکت آشنا باشید .

در فیلم نامه نویسی ، خوانش فیلم های معروف ، تحلیل و بررسی آنان ، شناخت بن مایه ، موضوع و تم فیلم نامه مهم است .

همچنین شما باید بتوانید راجب بازیگران فیلم ها و دیگر عوامل نیز تحلیل درستی ارائه کنید .

شناخت آهنگسازان بزرگ سینما و موسیقی فیلم ها نیز بسیار مورد اهمیت است .

 

سینما دنیای بزرگی است و برای اینکه بتوانید از پس این آزمون بر بیاید بهتر است که در دوره های سینمایی که مخصوص کنکور عملی هنر می باشند شرکت کنید . آکادمی ارته برگزار کننده دوره های آمادگی کنکور عملی سینما در سراسر کشور می باشد . شما میتوانید از هر جتای ایران که هستید با ارته تماس بگیرید و در کلاس های امادگی ثبت نام کنید و با اساتید مجرب و متخصص ما در کنکور عملی هنر رتبه صد از صد را بگیرید .

 

آخرین اخبار کنکور  عملی سینما سال 1402

آکادمی آرته با توجه به اطلاعیه سایت سنجش ، سازمان رسمی کنکور در کشور به اطلاع می رساند که از سال  1402  رشته سینما نیز همانند رشته های دیگر حوزه نمایش مانند بازیگری و ادبیات نمایشی و نمایش عروسکی دارای کنکور عملی خواهد بود . این رشته در سالهای پیش کنکور عملی نداشته است .

رشته سینما یکی از پر طرفدار ترین رشته های کنکور هنر می باشد که هر ساله تعداد زیادی از دانش آموزان از رشته های هنرستان و یا حتی رشته های نظری نظیر ریاضی ، تجربی ، انسانی در کنکر هنر شرکت می کنند و با هدف موفقیت در رشته سینما روزانه تلاش می کنند .

کنکور عملی رشته سینما دارای ضریب 12 می باشد . در صورت عدم شرکت هنرجو در کنکور عملی ، قبولی او در دانشگاه هایی که  پذیرش آنها بر اساس آزمون سراسری می باشد ، نظیر دانشگاه هنر تهران غیر ممکن است .

منبع خبر : سازمان سنجش

http://sanjesh.org

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. نیما پیله وران می گوید

  خیلی خوب عالی توضیح دادید آکادمی ارته همیشه اول و تک

  1. آکادمی آرته می گوید

   وقت شما بخیر باشه. سپاس از نظر خوب شما.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.