کنکور بازیگری

0 494
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

نمایش در آغاز از رسم ها و نیایش های مذهبی بیرون می آید. و در ترویج فرهنگ ایران بسیار موثر بوده است.
با هنر نمایش و بازیگری می توان فرهنگ یک ملت را به تصویر کشید و تاثیر آن را به طور واقع گرایانه به مردم منتقل نمود.
همچنین از طریق هنر نمایش میتوان خود را به دیگر سرزمین های جهان شناساند.

رشته بازیگری زیر مجموعه رشته کنکور هنر سراسری میباشد و در زیرگروه شماره ۴ قرار میگیرد که درس های خلاقیت نمایشی با ضریب ۴ و درک عمومی هنر با ضریب ۳ و خلاقیت تصویری و تجسمی با ضریب ۲ از دروس ضریب بالای این رشته می باشند.
بر اساس دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری هنر پذیرش در رشته ی بازیگری در دانشگاه های دولتی روزانه و شبانه و غیر انتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود.

 

 

با مشاوران متخصص ما میتوانید اطلاعات تکمیلی در مورد رشته های هنر را کسب کنید.

در نظر داشته باشید کسب اطلاعات تخصصی از افراد غیر متخصص همواره اتلاف وقت و مشکلات کنکوری را برای شما بوجود میاورد.
رشته بازیگری از کنکور های دو مرحله ای می باشد که دارای کنکور نظری و کنکور عملی می باشد. رشته بازیگری در دانشگاه های هنر پردیس هنرهای زیبای تهران، کرمان، زابل و دانشگاه هنر تهران فعال می باشد.
از رشته های بسیار پر طرفردار میباشد و متد تدریس این رشته در ایران بر اساس بازی در تئاتر می باشد و بر اساس بازی در مقابل دوربین و سینما نمی باشد.
همانطور که گفته شد در رشته ی بازیگری شما میتوانید به زوایای مختلف درون انسان پی ببرید و انواع درد های اجتماعی و مشکلات درونی انسان ها در دوران مختلف را به دید همگان برسانید.

ظرفیت رشته بازیگری در انتخاب رشته هنر

ظرفیت رشته بازیگری
روزانه ( تحصیل رایگان ) نوبت دوم ( شبانه ) ظرفیت مازاد پردیس خودگردان پیام نور غیرانتفاعی
78 44 0 0 0

بر اساس اطلاعات موجود در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۱  ظرفیت پذیرش انتخاب رشته بازیگری دانشگاه سراسری در سال گذشته حدود ۳۶۲ نفر بوده است که در دوره روزانه ظرفیت پذیرش حدود ۷۸ نفر، و در دوره ی شبانه ( نوبت دوم ) حدودا ۴۴ نفر و حدودا ۲۴۰ پذیرش هم دانشگاه غیر انتفاعی داشته است.
در حال حاضر اطلاعات مشخصی در مورد دانشگاه آزاد در دسترس نداریم.
داوطلبان میتوانند در دو حالت با آزمون کنکور و بدون کنکور برای ثبت نام در رشته بازیگری کنکور هنر اقدام نمایند.

داوطلبان می توانند با سوابق تحصیلی و بدون آزمون کنکور و عملی در دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به ثبت نام در رشته ی بازیگری اقدام نمایند.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از هر جای ایران با شماره تماس تلفن گویای آکادمی آرته تماس حاصل فرمایید و با مشاوران متخصص ما در زمینه ی کنکور سراسری هنر مشورت کنید.

دانشگاه های پذیرنده رشته بازیگری در انتخاب رشته هنر

لیست دانشگاه های پذیرنده ی رشته ی بازیگری
نوع دوره نحوه پذیرش نام دانشگاه استان دانشگاه نام رشته جنسیت پذیرش ظرفیت
روزانه با آزمون دانشگاه تهران تهران بازیگری زن – مرد 10
روزانه با آزمون دانشگاه زابل سیستان وبلوچستان بازیگری زن – مرد 35
نوبت دوم با آزمون دانشگاه زابل سیستان وبلوچستان بازیگری زن – مرد 15
روزانه با آزمون دانشگاه شهید بابا آزمون – کرمان کرمان بازیگری زن – مرد 25
نوبت دوم با آزمون دانشگاه شهید بابا آزمون – کرمان کرمان بازیگری زن – مرد 25
روزانه با آزمون دانشگاه با آزمون – تهران تهران بازیگری زن – مرد 8
نوبت دوم با آزمون دانشگاه با آزمون – تهران تهران بازیگری زن – مرد 4
غیرانتفاعی صرفا با سوابق تحصیلی موسسه غیرانتفاعی سپهر – اصفهان اصفهان بازیگری زن – مرد 60
غیرانتفاعی صرفا با سوابق تحصیلی موسسه غیرانتفاعی کمالالملک – نوشهر مازندران بازیگری زن – مرد 60
غیرانتفاعی صرفا با سوابق تحصیلی موسسه غیرانتفاعی لامعی گرگانی – گرگان گلستان بازیگری زن – مرد 60
غیرانتفاعی صرفا با سوابق تحصیلی موسسه غیرانتفاعی نبی اکرم(ص) – تبریز آذربایجان شرقی بازیگری زن – مرد

در ادامه ی این مقاله توضیحاتی در مورد خصوصیات یک بازیگر را برای شما توضیح میدهیم :
بازیگری درواقع نشان دادن شخصیت های مختلف می باشد، از جمله شخصیت های واقعی تا فرا واقعی. دارای سبک ها و متد های مختلف آموزشی و نمایش می باشد، درواقع اگر بتوان در یک جمله بیان کرد : بازیگری هنر جان بخشیدن به شخصیت ها می باشد.
این رشته در ظاهر بسیار آسان نشان میدهد اما درواقع جلوی دوربین قرار گرفتن کار بسیار سختی میباشد، مخصوصا اجرای نمایش در تئاتر که حتی دوربینی وجود ندارن و کل نمایش بدون حتی کوچک ترین اشتباه توسط هنرمندان اجرا میشود.
بنابراین یکی از تفاوت های بازیگری در امر سینما و تئاتر، وجود دوربین و به اصطلاح وجود کات میباشد، اما در تئاتر دوربین و کات کردنی وجود ندارن و بازیگران حتی گاها بیشتر از یک ساعت به اجرای نمایش خود با تسلطی بالا میپردازند، همه ی جمله ها و حرکت ها را از پیش حفظ کرده و گاها به رقص و آواز میپردازند.
ابزار یک بازیگر درواقع بدن و بیان او می باشد و باید از فن بیان خوب و بدنی آماده باشد تا بتواند از پس اجرای نقش مورد نظر بر بیاید، و از مشاغل بسیار پر جنب و جوش میباشد.
داشتن احساس یکی از مهم ترین ویژگی های یک بازیگر شایسته می باشد.
درآمد بازیگر میتواند بصورت قراردادی و هم بصورت دستمزد از گیشه بصورت درصدی باشد.

بطور کلی افرادی می توانند در رشته بازیگری به موفقیت برسند که دارای هوش و خلاقیت و ایده پردازی در صحنه باشند.
بازیگران باید بتوانند جمله های طولانی را حفظ کنند و اگر در بخشی از نمایش، دیالوگی را فراموش کردند بتوانند بداهه پردازی کنند، چه بسا بهترین دیالوگ های دنیا گاها از بداهه پردازی بازیگران بوجود آمده است.
بازیگری یک کار تیمی میباشد و افراد باید بتوانند با هم در یک مجموعه همکاری کنند تا پروسه ی فیلم سازی یا تئاتر با موفقیت به اتمام برسد.
همچنین داشتن توان بدنی مناسب، یکی دیگر از لازمه های افراد بازیگر می باشد، مسلما بازیگرانی که صحنه های اکشن خلق میکنند دارای آمادگی بدنی بیشتری می باشند.
معمولا بعد از اکران فیلم ها و تئاتر ها، منتقدان شروع به نقد نمایش میکنند و در اینجا بازیگران و دیگر عوامل صحنه باید قدرت شنیدن انواع نقد را داشته باشند و همواره روحیه ی حرفه ای خود را حفظ کنند.

هنرمندان همواره الگوی جامعه هستند و مخصوصا الگو برای نسل جوان جامعه، چه بسا کوچکترین واکنش یک هنرمند میتواند در طیف وسیعی از جوانان و نو جوانان تاثیر بسزایی داشته باشد.
در نتیجه دانشگاه های کشور همواره در تلاش برای تربیت هنرمندان شایسته در انواع زمینه های هنری می باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.