منابع کنکور هنر ۱۴۰۲

0 1,113
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

با توجه به اخبار اخیر سازمان سنجش مبنی بر حذف شدن دروس عمومی از کنکور هنر و همچنین حذف شدن ضرایب و زیر گروه ها نقش منابع تخصصی کنکور هنر بیش از پیش پر رنگ تر شده است. با توجه به اینکه برای هر رشته ای که علاقه دارید دیگر بایستی تمامی کتاب ها را خوانده تا بتوانید تراز مناسب و رتبه ی خوبی به دست بیاورید.

بر اساس آخرین تغییرات کنکور هنر از سازمان سنجش کشور، کنکور هنر به طور کلی دارای ۳ درس می باشد و چهار درس تخصصی که در کنکور های سال های قبل بخشی از منابع کنکور هنر بودند کاملا حذف شده اند.

دروسی که کلا حذف شده اند شامل :

  1. خواص مواد
  2. خلاقیت نمایشی
  3. ترسیم فنی
  4. خلاقیت موسیقی

دروسی که باقی مانده اند شامل :

  1. درک عمومی هنر
  2. درک عمومی ریاضی و فیزیک
  3. خلاقیت تصویری و تجسمی

 

در کنار رقابتی که در میان داوطلبان گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی وجود دارد، رشته هنر هم رقابت قابل توجه خود را دارد.  مدتی است که امکان قبولی در دانشگاه های مختلفی بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور فراهم شده است. اما هنوز هم برای پذیرش در رشته های پرطرفدار باید تلاش کرد و در آزمون سراسری موفق شد.

برای موفقیت در آزمون سراسری، در نظر گرفتن برخی از موارد مهم است. یکی از این موارد برنامه ریزی درست می باشد. از طرف دیگر باید از منابع تستی مناسب برای آمادگی علمی کمک گرفت. در این باره بهبود سرعت تست زنی نیز بسیار بااهمیت است.

پس، اهمیت خواندن منابع مناسب برای آمادگی کنکور هنر ۱۴۰۲ بسیار بالاست. در نتیجه باید به سراغ معرفی بهترین منابع کنکور هنر ۱۴۰۲ رفت. در این مقاله تلاش کردیم بهترین منابع را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم.

 

منابع کمک آموزشی دروس اختصاصی کنکور هنر ۱۴۰۲

کنکور سراسری هنر دارای تنوع بالایی از دروس اختصاصی می باشد. مهمترین این دروس اختصاصی به شرح زیرند:

  • درک عمومی هنر
  • درک عمومی ریاضی و فیزیک
  • خلاقیت تصویری و جسمی

در لیست زیر بهترین منابع تخصصی کنکور هنر به همراه لینک خرید به شما بصورت کاملا رایگان معرفی کرده ایم..
این منابع از نظر کیفیت نگارش متنی و الگوریتم بسیار خوب در متد تدریس در نوع خود از بهترین منابع موجود در ایران می باشند.

 

خرید کتاب درک عمومی هنر قلمچی از دیجی کالا

 

کتاب آموزش و تست سبز درک عمومی هنر اثر جمعی از نویسندگان انتشارات قلم چی (عکس از دیجیکالا)

 

خرید کتاب درک عمومی هنر تست قلمچی از دیجی کالا

 

کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده درک عمومی کتاب های هنر اثر جمعی از نویسندگان انتشارات قلم چی (عکس از دیجیکالا)

 

خرید کتاب تاریخ هنر ایران و جهان تست کارنامه کتاب از دیجی کالا

 

کتاب تاریخ هنر ایران و جهان اثر احمد رستمعلی انتشارات کارنامه کتاب (عکس از دیجیکالا)

 

خرید کتاب خلاقیت تصویری و تجسمی سبز قلمچی از دیجی کالا

 

کتاب آموزش و تست سبز خلاقیت تصویری و تجسمی رشته هنر اثر جمعی از نویسندگان انتشارات قلم چی (عکس از دیجیکالا)

 

خرید کتاب خلاقیت تصویری و تجسمی تست قلمچی از دیجی کالا

 

کتاب مجموعه سوالات طبقه بندی شده خلاقیت تصویری و تجسمی آبی اثر جمعی از نویسندگان انتشارات قلم چی (عکس از دیجیکالا)

 

خرید کتاب خلاقیت تصویری و تجسمی تست کارنامه کتاب از دیجی کالا

 

کتاب خلاقیت تصویری اثر آتوسا خلج امیرحسینی و آناهیتا صفی خانی انتشارات کارنامه کتاب (عکس از دیجیکالا)

 

خرید کتاب درک عمومی ریاضی و فیزیک کارنامه کتاب از دیجی کالا

 

 

خرید کتاب درک عمومی ریاضی و فیزیک تست کارنامه کتاب از دیجی کالا

 

 

خرید کتاب الفبای کنکور هنر درک عمومی ریاضی و فیزیک کارنامه کتاب از دیجی کالا

 

 

خرید کتاب ۱۶ سال کنکور هنر شباهنگ از دیجی کالا

 

 

بنابراین اگر به دنبال موفقیت در آزمون سراسری و پذیرش در رشته و دانشگاه موردنظر هستید برای آوردن درصد های بالا در دروس فوق حتما برنامه ریزی و تلاش کنید.

سازمان سنجش برای کنکور هنر 1401 چه منابعی وزارتی (مدرسه) را معرفی کرده است؟

سازمان سنجش به عنوان نهاد برگزار کننده آزمون سراسری هنر هر ساله منابع و سرفصل های آزمون هنر را به داوطلبان و طراحان سوالات کنکور معرفی می کند. این منابع و سرفصل ها هم شامل دروس تخصصی می شود. منابع هفت گانه معرفی شده از سوی سازمان سنجش به عنوان مرجع طرح سوالات اختصاصی به شرح زیر می باشد:

در نظر داشته باشید بر اساس آخرین اطلاعیه سازمان سنجش دروس عمومی کاملا از کنکور هنر حذف شده اند.

هرچند برای بررسی منابع این دروس اختصاصی دفترچه جداگانه ای موجود نمی باشد اما برای راحتی کار عزیزان کنکوری در جدول زیر برخی از این منابع را آورده ایم:

منابع دروس تخصصی کنکور هنر

عکاسی یک و عکاسی دو
تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان
سیر هنر در تاریخ یک و سیر هنر در تاریخ دو
آشنایی با صنایع دستی ایران
پایه و اصول صفحه آرایی
آشنایی با بناهای تاریخی
طراحی یک و طراحی دو
آشنایی با مکاتب نقاشی
خط در گرافیک
مبانی تصویر سازی
کارگاه نقاشی
مبانی هنر های تجسمی
میراث فرهنگی ایران
آشنایی با نگارگری
خوشنویسی
کارگاه چاپ دستی
گروه آزمایشی هنر همیشه مخاطبان زیاد خود را در آزمون سراسری داشته است. بسیاری از کارشناسان کنکور به این آزمون یعنی آزمون سراسری هنر لغت کنکور شناور را داده اند. یعنی داوطلبان در کنار شرکت در آزمون سراسری رشته های نظری در این آزمون هم می توانند شرکت کنند.  آن هم به طور همزمان. قابلیتی که درباره کنکور زبان های خارجه نیز صادق است.

امروزه شاهد اعطای سهم 85 درصدی به قبولی دانشگاه ها براساس سوابق تحصیلی هستیم. اما این دلیل نمیشود تا رقابتی همراه با آزمون سراسری برای رشته های پرطرفدار نباشد. چرا که هنوز هم برای آن 15 درصد باقی مانده که مربوط به رشته های پرطرفدار و دانشگاه های پرتقاضا می باشد باید در آزمون سراسری شرکت کنید. پس با تهیه بهترین منابع و برنامه ریزی درست برای رسیدن به این هدف تلاش کنید.

موفقیت در کنکور سراسری هنر 1401 تنها محدود به برنامه ریزی و مطالعه کتب درسی نیست. بلکه باید از بهترین کتب کمک آموزشی نیز به خوبی بهره مند شوید.

مهمترین منابع کنکور هنر 1401

یکی از مهمترین مقاطع برای دانش آموزان متوسطه دوم زمان عید و به خصوص بعد از آن است. بنابراین اگر دنبال موفقیت در این آزمون سراسری هستیم باید در این مقطع ساعت مطالعه را افزایش داده و کتب درسی را بیش از پیش مطالعه کنیم.  سازمان سنجش به عنوان نهاد برگزار کننده آزمون سراسری این منابع را همه ساله در سایت خود منتشر می کند.

بهترین منابع کنکور هنر کدامند؟

از تصمیم دارید تا با قدرت در آزمون سراسری هنر پیروز شوید باید به عواملی که در این باره تاثیرگذار هستند توجه کنید. از جمله این فاکتور های مهم باید بدون شک به داشتن برنامه مناسب و منابع علمی باکیفیت اشاره کرد.

سوالات متداول

برای کسب درصد بالا در دروس اختصاصی کنکور هنر باید از منابع دارای سوالات چهارگزینه ای مناسب استفاده کندی. منابعی که ترجیحا دارای سوالات کنکور های سال های گذشته نیز باشند؟

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.