رشته کارشناسی عکاسی علمی کاربردی

رشته کارشناسی عکاسی دانشگاه علمی کاربردی
0 397
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

کارشناسی حرفه ای عکاسی دانشگاه علمی کاربردی یکی از رشته های هنری بدون آزمون ورودی در این دانشگاه می باشد. در این رشته داوطلب در زمینه های عکاسی تبلیغات و رسانه به تخصص بسیار بالایی دست پیدا می کند.

در حدود دو قرن پیش که عکاسی بعنوان یک هنر و ابزاری برای ثبت روادید توسط بشر اختراع گردید آنچه برای هنرمندان و همچنین صنعتگران مورد توجه بوده است ارتباطی است که این رشته با صنعت و فن آوری داشته است.

امروزه عکاسی به عنوان یک ابزار رسانه ای برای بازتاب مشکلات جامعه به یکی از مهمترین ابزار های هنری تبدیل شده است. به همین دلیل اساتید مدرسه باهاوس در کشور آلمان سال ها پیش گفته اند که : “هر کسی که عکاسی بلد نباشد بی سواد است”. استفاده ی عمومی از عکاسی برای افراد جامعه یک ضرورت به حساب می آید و داشتن مهارت های تخصصی صرفا برای علاقمندان رشته عکاسی قابل توجه است.

در جوامع امروزی اهمیت رسانه و خبر به حدی رسیده است که نیاز به تربیت متخصصان عکاسی بیش از پیش است و همین امر از اهداف اصلی دانشگاه علمی کاربردی می باشد و بر این اساس رشته کارشناسی حرفه ای عکاسی را ارائه می کند.

در این مطلب از آکادمی آرته به بررسی دقیق «رشته عکاسی در دانشگاه علمی کاربردی» بهمراه «سرفصل دروس کارشناسی عکاسی علمی کاربردی» در مقطع کارشناسی ناپیوسته می پردازیم. با آرته همراه باشید.

دوره کارشناسی حرفه ای عکاسی

دوره کارشناسی حرفه ای عکاسی تبلیغات (رشته کارشناسی عکاسی علمی کاربردی)  از دوره های آموزش عالی دانشگاه علمی کاربردی می باشد که هدف از آن تربیت متخصصان در زمینه عکاسی تبلیغات است. در این دوره دانشجویان به تسلط کامل تکنیک های و ثبت عکس های هنری مورد استفاده در رسانه ها و تبلیغات خواهند رسید. از دیگر اهداف رشته کارشناسی حرفه ای عکاسی به موارد زیر اشاره می کنیم :

 • فهم صحیح اصول و کلیات مطرح در تبلیغات
 • استفاده صحیح و تکنیکال از دوربین
 • درک صحیح از تبلیغات و رسانه

اهمیت دوره کارشناسی حرفه ای عکاسی علمی کاربردی

در ادامه مقاله به اهمیت دوره کارشناسی حرفه ای عکاسی دانشگاه علمی کاربردی و ضرورت تربیت متخصصان عکاسی می پردازیم :

 • نقش مهم عکاسان تبلیغاتی در رسانه و بازتاب فرهنگ و اجتماع
 • نقش مهم عکاسان در میان رسانه های دیگر مثل : سینما و تلویزیون بعنوان رسانه ی مادر
 • نقش مهم عکاسان در نشان دادن مشکلات اجتماعی
بیشتر بخوانید: چارت درسی کارشناسی ناپیوسته عکاسی علمی کاربردی

قابلیت ها و مهارت های فارغ التحصیلان

الف – گزارش نویسی و مستند سازی

ب – ارائه گزارش نتایج کار و جریان فعالیت ها (Presentation)

پ – انجام کار گروهی

ت – طبقه بندی و پردازش اطلاعات

ث – بهره گیری از رایانه

ج – برقراری ارتباط موثر در محیط کار

چ – سازماندهی و اداره کردن افراد تحت سرپرستی و آموزش آنها
ح – خودآموزی و یادگیری مستمر در راستای بالندگی شغلی

خ – ایجاد کسب و کارهای کوچک و کارآفرینی

د- رعایت اخلاق حرفه ای و تنظیم رفتار سازمانی
ذ- اجرای الزامات بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)

ر – تفکر نقادانه و اقتضایی

ز- خلاقیت و نوآوری

بیشتر بخوانید: شهریه رشته عکاسی دانشگاه علمی کاربردی

قابلیت ها و توانمندی های حرفه ای فارغ التحصیلان

 • عکاسی از شرکت ها و موسسات تبلیغاتیپ
 • فعالیت های آزاد یا فری لنسینگ در بازار آزاد
 • آموزش رشته عکاسی

مشاغل موجود رشته عکاسی

 • عکاسی آزاد با هدف گسترش و دیده شدن هنر عکاسی
 • داشتن شغل های رسمی قرار دادی در ارگان های دولتی همچون صدا و سیما
 • تاسیس موسسات آموزشی
 • مدیر بخش آثار هنری
 • طراحی و ادیتور عکس

 

دانشگاه علمی کاربردی در همه رشته های به صورت بدون آزمون و کنکور دانشجو می پذیرد. این شرایط برای افرادی که توانایی شرکت در کنکور سراسری را ندارند و یا برای بانوان خانه دار این امکان را فراهم می کند تا بتوانند به تحصیلات در رشته های مورد علاقه خود بپردازند.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.