رشته های کنکور هنر 1401

0 152
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

گام بعدی پس از اعلام شدن رتبه و تراز داوطلبین در کنکور سراسری هنر، پرکردن فرم انتخاب رشته از سوی داوطلب می باشد.  اگر کنکور سراسری طبق روال هر سال برگزار شود بازه مرداد معمولا به انتخاب رشته اختصاص پیدا می کند.

داوطلبانی که در کنکور سراسری هنر شرکت کرده اند، پس از اعلام نتایج باید نگاهی به لیست رشته های کنکور سراسری هنر بیندازند. به منظور راحتی کار داوطلبان کنکور این لیست هر ساله از سوی سازمان سنجش برای داوطلبان هر رشته ارائه می شود.

از آنجایی که داشتن شناخت کافی درباره رشته های گروه آزمایشی هنر دارای اهمیت بسیاری می باشد تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی مهم ترین رشته های گروه آزمایشی هنر بپردازیم.

رشته های مهم کنکور هنر 1401 در زیر گروه های مختلف

در دفترچه ارائه شده از سوی سازمان سنجش برای معرفی رشته های گروه آزمایش هنر و کد رشته های آن برای راحتی کار داوطلبان در تصمیم گیری ظرفیت هر کد رشته نیز مشخص شده است.  در صورتی که تراز مجاز به انتخاب رشته را بدست آورده اید میتوانید 150 کد رشته را انتخاب کنید. این 150 کد رشته که قصد انتخابشان را دارید از طریق همین دفترچه منتشر شده قابل مشاهده هستند.

تعداد زیرگروه های گروه آزمایشی هنر 5 عدد می باشند. هریک از این زیرگروه ها دارای ضرایب مختلفی از دروس اختصاصی می باشند. برای همین ما اقدام به شرح لیست رشته های کنکور هنر به تفکیک زیرگروه کرده ایم.

داوطلبان برای پذیرفته شدن در کنکور هنر باید ازمون دو مرحله ای عملی و کتبی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

مانند هر گروه آزمایشی دیگری رشته های گروه آزمایشی هنر هم دارای زیرگروه هایی مختلف است. این رشته ها در پنج زیرگروه دسته بندی می شوند. داوطلبان باید به خوبی با ضرایب هر درس در هر زیر گروه به خوبی اشنا باشند. این کمک می کند تا داوطلبان به خوبی دروسی که اوردن درصد بالا سبب نزدیک تر کردنشان به هدف می کند را بشناسند.

در بین دروس عمومی بیشترین ضریب به درس ادبیات فارسی تعلق دارد. این ضریب برای درس ادبیات برابر با چهار می باشد. درس دینی ضریب سه و دروس عربی و زبان انگلیسی هم ضریب دو را دارند.

می توانید در جدول زیر رشته هایی که داوطلبان مجاز به انتخاب آنها هستند را مشاهده کنید. برای راحتی کار شما این لیست را براساس نوع دانشگاه تنظیم کرده ایم. یعنی می توانید کد رشته های مربوط به مراکز روزانه, پردیس, غیرانتفاعی و … را در این لیست مشاهده کنید. توجه به لیست زیر مزایای زیادی برای داوطلب دارد. از جمله هدف گذاری بهتر و البته مشخص شدن برنامه مطالعاتی فرد. طوری که فرد به خوبی با رشته های قابل تحصیل در شهر خود به خوبی آشنا می شود.
رشته های زیر گروه یک کنکور سراسری هنر
هنرهای تجسمی هنرهای صناعی
آموزش ارتباط تصويری كاردانی عكاسی خبری
ارتباط تصويری كاردانی فرش دستباف
نقاشی كاردانی گرافيک
چاپ كاردانی گرافيك رايانه
صنايع دستی کاردانی هنر های تجسمی
 طراحی پارچه كاردانی هنر سفالگری
طراحی صحنه طراحی و ساخت طـلا و جواهر
طراحی لباس تلويزيون و هنرهای ديجيتالی
عكاسی مجسمه سازی
فرش كتابت و نگارگری

ضرایب دروس اختصاصی در زیر گروه یک :

نام درس ضریب در ضریب گروه 1
درک عمومی هنر 4
درک عمومی ریاضی – فیزیک 1
ترسیم فنی 1
خلاقیـت تصویری و تجسمی 4
خلاقیت نمایشی 1
خلاقیت موسیقی 1
خواص مواد 1

رشته های زیر گروه 2 کنکور سراسری هنر

رشته های زیر گروه دو کنکور سراسری هنر
باستان شناسی
طراحی صنعتی
مرمت بناهای تاريخی
مرمت و احيای بناهای تاريخی
هنر اسلامی
كاردانی باستان شناسی
كاردانی طراحی صنعتی

ضرایب دروس اختصاصی در زیر گروه دو:

نام درس ضریب در ضریب گروه 2
درک عمومی هنر 3
درک عمومی ریاضی – فیزیک 3
ترسیم فنی 2
خلاقیـت تصویری و تجسمی 4
خلاقیت نمایشی 1
خلاقیت موسیقی 1
خواص مواد 1

رشته های زیر گروه 3 کنکور سراسری هنر

رشته های زیر گروه سه کنکور سراسری هنر
مرمت آثار تاريخی
موزه
كاردانی حفاظت و مرمت آثار تاريخی
كاردانی موزه

ضرایب دروس اختصاصی در زیر گروه 3:

نام درس ضریب در ضریب گروه 3
درک عمومی هنر 3
درک عمومی ریاضی – فیزیک 1
ترسیم فنی 2
خلاقیـت تصویری و تجسمی 2
خلاقیت نمایشی 1
خلاقیت موسیقی 1
خواص مواد 1

رشته های زیر گروه 4 کنکور سراسری هنر

رشته های زیر گروه چهار کنکور سراسری هنر
ادبيات نمايشی
بازيگری
سينما
كارگردانی تلويزيون
نمايش عروسكی
كاردانی انيميشن
كاردانی هنرهای نمايشی

ضرایب دروس اختصاصی در زیر گروه 4:

نام درس ضریب در ضریب گروه 4
درک عمومی هنر 3
درک عمومی ریاضی – فیزیک 1
ترسیم فنی 1
خلاقیـت تصویری و تجسمی 2
خلاقیت نمایشی 4
خلاقیت موسیقی 1
خواص مواد 1

رشته های زیر گروه 5 کنکور سراسری هنر

رشته های زیر گروه پنج کنکور سراسری هنر
آهنگ سازی
 موسيقی نظامی
نوازندگی موسيقی ايرانی
نوازندگی موسيقی جهانی

ضرایب دروس اختصاصی در زیر گروه 5:

نام درس ضریب در ضریب گروه 5
درک عمومی هنر 3
درک عمومی ریاضی – فیزیک 1
ترسیم فنی 1
خلاقیـت تصویری و تجسمی 4
خلاقیت نمایشی 4
خلاقیت موسیقی 1
خواص مواد 1

یادتان باشد درباره تعیین رشته برای کنکور هنر 1401 باید دو عامل را حتما داشته باشید. مهارت کافی و البته عشق و علاقه به رشته همین دو عامل می باشند.

رشته های گروه آزمایشی هنر دارای تنوع بسیار زیادی می باشند. مهمترین این رشته ها را می توان گرافیک و البته سینما دانست. به دلیل همین تنوع بالا امروزه بسیای از داوطلبان کنکور تصمیم به مطالعه درباره رشته های این گروه آزمایشی و ضرایب آنها گرفته اند. اما عده ای داوطلبان کنکور تنها به عشق و علاقه خود موقع انتخاب رشته توجه نمی کنند. بلکه آنان بازار کار آن رشته را هم درنظر میگیرند. این امر به آنها کمک می کنند تا با پیش بینی بازار کار رشته خود انتخاب دقیق تری را داشته باشند.

امروزه در گروه های آزمایشی مختلف از جمله هنر طیفی از رشته ها بدون کنکور پذیرش دارند. طوری که سوابق تحصیلی فرد تعیین کننده قبولی او خواهد بود.  بنابراین می توانید نگاهی به لیست رشته های بدون کنکور زیر گروه هنر هم بندازید. در صورت داشتن سوابق تحصیلی مناسب می توانید به پذیرش در این رشته ها امیدوار باشید.

پاسخ به چند سوال پرتکرار

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.