رشته بازیگری – کارگردانی

0 151
تا دیر نشده مشکلتو بگو به مشاورت بگم:
منابع کنکور هنر چی هستن ؟

میدونی که اگه منابع اشتباهی بخونی کل زحماتت هدر میره ، در نهایت سر جلسه کتکورت تو هستی و کلی سوال که نمیدونی از کجا اومدن چون منابع درستی رو نخونده بودی ! آکادمی آرته ارائه کننده دقیق ترین منابع کنکو هنر با توجه به سطح درسی ، هدف و علاقته . لیست معتبر ترین منابع درسی رو از ما بگیر

دریافت مشاوره
چطوری باید برنامه ریزی انجام بدم؟

دانش آموزایی هستن که روزی 12 ساعت تلاش میکنن ولی با سرعت 200 کیلومتر توی مسیر اشتباهی درس میخونن! چون برنامه ریزی خوبی ندارن . اگه دنبال یه رتبه خفن توی سال کنکورت هستی و میخوای رو صندلی یکی از بهترین دانشگاه ها بشینی باید بدونی که برنامه ریزی اصولی با متد های روز جهان حرف اول رو برای موفقیتت میزنه . آکادمی آرته ارائه کننده جدید ترین متد های آموزشی و مطالعه هست که هر سال کلی رتبه برتر داره . چرا تو رتبه امسال نباشی ؟

دریافت مشاوره
عدم تمرکز وسط درس خوندن

تمرکز بالا مثل یه جت سرعتی عمل میکنه ! اگه میخوای جت ببندی درس بخونی باید مهارت تمرکز رو یاد بگیری یادت باشه که تمرکز قابل پرورشه پس اگه خیلی بی تمرکزی و حسابی از دستش کلافه شدی وقتشه که این مهارت مهم و آموزش ببینی تا توی یه هفته از تموم کنکوریا جلو بزنی بهت قول میدم که نتیجه میده کافیه از تکنیکای جادویی تمرکز استفاده کنی

دریافت مشاوره
شیوه مطالعه درس هارو بلد نیستم

اگه امروز درس میخونی فردا یادت میره ، اگه با زور و فشار و اعصاب خوردی درسارو یاد میگیری ، اگه همش استرس داری که مطالبو تا روز کنکو فراموش کنی و سر جلسه هیچی یادت نمونده باشه ! جای نگرانی نداره کافیه یاد بگیری که شیوه درست و اصولی درس خوندن چطوریه اون موقع هست که از سال کنکورت کلی تجربه خوب برات میمونه ، دیگه دوران استرس و اعصاب خوردی تموم شده وقتشه که با متد های روز مطالعه آشنا بشی تا شاهد قبولی خودت توی دانشگاه مورد علاقه ات باشی ، آکادمی آرته ارائه کننده جدیدی ترین متد های روز دنیاست و کمکت میکنه به بهترین نحو درس بخونی کافیه مشکلتو به من بگی​

دریافت مشاوره
انتخاب رشته کنکور هنر

سالانه دانش آموزای زیادی هستن که بعد یه سال تلاش و زحمت فراوان با یه انتخاب رشته اشتباه همه تلاشاشون رو نابود میکنن ! انتخاب رشته مهم ترین مرحله کنکورته که باید توسط یه فرد متخصص انجام بشه . میدونیم که خیلیا با رتبه های فوق العاده دانشگاه های بدی قبول شدن ، چون انتخاب رشته رو دست کم گرفتن حواست باشه که زحمتای یه سالتو به باد ندی . آکادمی آرته کمکت میکنه بهترین دانشگاه رو با رتبه ای که کسب کردی قبول بشی

دریافت مشاوره
مشکل کند خوانی شدید دارم

خیلی از دانش آموزا درگیر مطالعه لاکپشتی شدن ! به جای اینکه توی 24 ساعت کلی درس و کتاب بخونن همه وقتشون سر چندتا دونه درس گرفته میشه . دقیقا توی همون ثانیه هایی که داره میگذره کلی کنکوری با یاد گرفتن شیوه های تند خوانی و مطالعه سرعتی دارن مثل جت میرن جلو . وقتشه که تو هم این مهارت و یاد بگیری و بتونی بدون فشار و با سرعت و کیفیت خیلی بالایی از رقیبات جلو بزنی . تا کی میخوای اون عقب وایستی و با سرعت لاکپشتی حرکت کنی ؟​

دریافت مشاوره

در ایران ما، هنر همیشه جایگاه والایی داشته است. هنر بازیگری همچنین دارای پیشینه ی بسیار خوبی است، بطور مثال میتوان به هنر نقالی در ایران و هنر شاهنامه خوانی در هنگام اجرای نمایش نام برد .

این دو رشته رابطه ی مستقیمی با هم دارند مخصوصا در زمان تولید یک نمایش، به همین علت این دو رشته در یک واحد قرار گرفته اند.
همانطور که در مقاله ای تحت عنوان آزمون عملی رشته های هنر توضیح دادیم، رشته بازیگری و کارگردانی دارای دو آزمون کتبی و عملی می باشند.

واحد های درسی رشته بازیگری و کارگردانی دارای ۳ بخش می باشید که در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد :

دروس پایه – دروس اصلی – دروس تخصصی

 

 

دروس پایه رشته بازیگری

تاریخ ادبیات کهن و معاصر جهان – جامعه شناسی هنر – فلسفه مقدماتی شرق و غرب – اصول و مبانی ارتباطات جامعه شناسی عمومی – شناخت موسیقی – تمثیل شناسی و ..

دروس اصلی رشته بازیگری

مبانی بازیگری – طراحی صحنه – مبانی ادبیات نمایشی – تاریخ نمایش در ایران – مبانی نمایش عروسکی – تاریخ نمایش در جهان – بنیاد نمایش در غرب و شرق – مبانی کارگردانی و ..

دروس تخصصی رشته بازیگری

ماسک و گریم – کارگاه بازیگری – کارگاه کارگردانی – تحلیل نمایش – نقد در نمایش – تحلیل نمایش موسیقی در نمایش – زبان تخصصی تیاتر – سلفژ و آواز و …

 

بیشتر بخوانید : کنکور بازیگری

همانطور که متوجه شدید، این رشته شامل علوم انسانی هم می شود و در واقع شما با شناخت فرهنگ و تمدن ملت ها می توانید یک نمایش را به طور صحیح بازی کنید، همچنین آموزش موسیقی و آواز نشان دهنده این است که یک بازیگری باید بتواند بطور صحیح یک آواز را در نمایش بخواند و بتواند قدرت صدای خود را هنگام بیان کردن انواع دینامیک صدایی، کنترل نماید .
دانستن فلسفه شرق و غرب میتواند وسعت دید بسیار زیادی به هنرمند داده و همچنین شناخت او را نسبت به دیدگاه های مختلف جهان و فرهنگ های مختلف افزایش دهد.
درواقع هنرمند فقط کاری هنری انجام نمیدهد و همواره در راه کسب سواد و آگاهی در علوم انسانی قدم بر میدارد .
تحلیل نمایش به او کمک میکند تا بتواند مفاهیم خاص و عام نمایشنامه های مختلف غربی و شرقی را بیرون بکشد و آن را مورد بحث و تحلیل قرار دهد.

وظیفه ی یک هنرمند این است که به شرایط جامعه ی خود واقف باشد و بتواند در راستای ایجاد فرهنگ های جدید و سالم، قدم بردارد تا سلامت فرهنگی آیندگان را نیز تضمین دهد.

دانشجویان رشته ی بازیگری – کارگردانی در مدت گذراندن دوره کارشناسی مبانی هنر بازیگری و کارگردانی را مطالعه میکنند.
همچنین در نظر داشته باشید قسمت مهم این رشته، واحد های عملی میباشد.

توصیه مشاوران ما به داوطلبان برای شرکت در رشته ی بازیگری – کارگردانی این است که حتما کتاب ها و نمایشنامه های مختلف را مطالعه کنند، فیلم های برتر سینما را ببینند، تا در دانشگاه به مشکل بر نخورند و حرفی برای گفتن داشته باشند.
برای موفق شدن در هنر شما بایستی خود را وقف هنر کنید.

بازیگری را چگونه می توان تعریف کرد ؟

بازیگری در واقع ترجمه ی فرهنگ به زبان بدن میباشد، بطور مثال نمایش پرستش بهار را ببینید، اثر واتسلاف نیژینسکی و موسیقی ارکسترال مدرن این اثر را نابغه ی زمانه یعنی ایگور استراوینسکی نوشته است .
پس همراه ترکیب چند هنر میتواند یک مجموعه ی ارزشمند هنری به دست آورید که تا سال ها ماندگار بماند .

از ویژگی های یک بازیگر خوب میتوان به داشتن آگاهی نسبت به جامعه، مردم و فرهنگ، نام برد، که تحت عنوان مطالعات علوم جامعه شناسی و مردم شناسی قرار میگیرد.

بازیگری همواره میتواند بطور سولو ( اجرای تک نفره ) و یا بطور تیمی انجام شود و در نتیجه یک بازیگر باید بتواند روحیه ی انجام کار تیمی داشته باشد .

یکی از دروس این رشته همانطور که نام بردیم نقد میباشد، پس درک و فهم نقد و انتقاد و داشتن روحیه انتقاد پذیری هم یکی دیگر از ویژگی های یک بازیگر خوب میباشد .

فرصت های شغلی رشته بازیگری – کارگردانی

بعد از فارغ التحصیل شدن در این رشته از کار های اصلی که میتوان انجام داد بطور مثال :
بازیگری در تئاتر – فیلم و تلویزیون میباشد

همچنین میتوان در حوزه ی آموزشی نیر فعالیت داشت، بطور مثال :

آموزش صدا گذاری، بازیگری و تبلیغات رادیو و تلویزیونی و ..

این مشاغل میتوانند بصورت درصدی و قراردادی صورت بگیرند .

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن گویای آکادمی آرته تماس گرفته اطلاعات خود را در مورد این زمینه بیشتر و کامل کنید .
کارشناسان متخصص ما در خدمت شما می باشند .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.